Jesteś tutaj :
Lexus RX już w Polsce
  • Wrzesień 16, 2015
  • 1 Komentarz

Wczoraj w salonie Lexus Wola w Warszawie, jednocześnie z europejską premierą na frankfurckim Salonie Motoryzacyjnym, rozpoczyna się cykl pokazów najnowszej, czwartej generacji bestsellerowego modelu Lexus RX.

W ramach cyklu premierowych pokazów, najnowszy Lexus RX będzie prezentowany w następujących salonach: 16 września – Lexus Warszawa Puławska (16.09), Lexus Warszawa Żerań (17.09), Lexus Katowice (18.09), Lexus Kraków (19-20.09), Lexus Wrocław (21.09), Lexus Poznań (22.09), Lexus Szczecin (23.09), Lexus Trójmiasto (24-25.09).

 

Lexus RX, który w momencie debiutu pierwszej generacji zdefiniował nowy segment luksusowych samochodów SUV, od wejścia na rynek pozostaje najchętniej kupowanym modelem w 26-letniej historii marki – do tej pory sprzedano już około 2,2 miliona egzemplarzy.

Czwarta generacja modelu zwraca uwagę wyrazistą, dynamiczną stylistyką nadwozia o ostrych krawędziach harmonijnie połączonych z krzywiznami, nawiązującą do pozostałych nowych modeli Lexusa. Bogato wyposażone wnętrze kabiny w doskonały sposób łączy luksusowe wykończenie z komfortem, przestronnością i funkcjonalnością.

Napęd Lexusa RX 450h stanowi hybrydowy zespół napędowy rozwijający łączną moc 230 kW (313 KM), wyposażony w udoskonaloną 3,5-litrową jednostkę V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Przy imponującej dynamice zapewnia on bardzo niskie zużycie paliwa, wynoszące średnio 5,2 l/100 km, a także najniższą w klasie emisję CO2 na poziomie 120 g/km. Druga wersja czwartej generacji modelu to RX 200t z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 238 KM.
Nowego Lexusa RX wyposażono w szereg systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy, z których na szczególną uwagę zasługuje wykorzystujący technologie sztucznej inteligencji antykolizyjny system bezpieczeństwa aktywnego Lexus Safety System +.

Fot: Materiały prasowe

lexus_rx_complexpr_2lexus_rx_complexpr_8lexus_rx_complexpr_5lexus_rx_complexpr_9lexus_rx_complexpr_5lexus_rx_complexpr_1

ARTYKUŁY POWIĄZANE
  • Kaśka Fronc

    Miałam jazdę testową RX’a w salonie Lexusa na Puławskiej – wrażenie nie do opisania. Chyba nie siedziałam jeszcze za kółkiem takiego samochodu. Czekają mnie już tylko formalności związane z zakupem 🙂 Polecam!

Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a