Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Jego Styl
  •  
  • Sterydy czy naprawdę warto: Brać czy nie brać?
Sterydy czy naprawdę warto: Brać czy nie brać?

Pewnie nie raz słyszałeś popularne w kręgach siłowni powiedzenie, które głosi, że „Na sucho to nawet trawa nie urośnie”. Niestety istnieje pewne przekonanie, że bez odpowiedniego dopingu,  czyli inaczej mówiąc sterydów anabolicznych możemy sobie ćwiczyć latami robiąc przy tym co najwyżej wieczną rzeźbę, a i tak nie uda się nam osiągnąć pokaźnych rozmiarów.

 

 

Każdy z nas marzy o nienagannej sylwetce na co składają się mocne i dobrze wyrzeźbione mięśnie. Wygląd jest niezmiernie ważną rzeczą, szczególnie w czasach w których żyjemy, ale jak dużo jesteś w stanie poświęcić, za dodatkowe centymetry w bicepsie? Wielu mężczyzn, szczególnie tych młodych chcąc w bardzo szybkim czasie osiągnąć zaskakujące efekty decyduje się sięgnąć  po anaboliki. Niestety przy zakupie sterydów nikt nie myśli jakie mogą być konsekwencje tego wyboru. Nawet, jeżeli  gdzieś kiedyś słyszeliśmy lub czytaliśmy o przypadkach gdzie zażywanie sterydów niosło za sobą wiele negatywnych skutków to w  naszej głowie pojawia się myśl, że przecież mnie to nie dotyczy, mi na pewno nic takiego się nie stanie. Niestety myślenie to jest zgubne. Większość osób  nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że decydując się na doping nie tylko stawia na szali swoją męskość, ale ryzykuje przy tym nawet swoje życie.

 

 

Sterydowy potwór

Sterydy anaboliczne dają wiele efektów ubocznych, gdyż silnie wpływają na ogólną równowagę hormonalną naszego organizmu. Negatywne zmiany mogą wystąpić nawet parę lat po przerwaniu stosowania preparatów. Ciekawe jest to, że przyjmowane przez nas anaboliki mogą przynieść wprost przeciwny efekt niż zakładaliśmy. Sterydy stosunkowo często blokują wytwarzanie testosteronu w naszym organizmie, co nie tylko prowadzi do obkurczania jąder i bezpłodności, ale także do ginekomastii. Co to takiego? To nic innego niż rozrost piersi. Na pewno będziesz wyglądał zaskakująco, z imponującym bicepsem, kaloryferem, kapturami i piersiami. Dodajmy do tego wszystkiego łysienie, trądzik, przerost czoła i żuchwy oraz rozchodzące się w dziąsłach zęby i mamy idealny portret sterydowego potwora. Na dodatek nasz potworek może skończyć w trumnie dużo szybciej niż się tego spodziewa, wystarczy atak serca, który jest dosyć popularny u zagorzałych sterydowców.

 

 

Efekt chwilowy

Warto pamiętać, że mięśnie wyrzeźbione za pomocą sterydów bardzo szybko zanikają, czego nie można powiedzieć o tych, które powstały dzięki ogromnemu wysiłkowi i ciężkiej pracy. Także pamiętaj, że prawdziwych mięśni nie dorobisz się strzykawką.

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K