Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Męska Strefa
  •  
  • Smartfonowy drań: dzięki naszym radom nie staniesz się jednym z nich
Smartfonowy drań: dzięki naszym radom nie staniesz się jednym z nich

O czym należy pamiętać,  by nie zachowywać się jak smartfonowy drań? Pewnie nie raz słyszałeś, żeby nigdy,  ale to przenigdy nie rozmawiać przez telefon w teatrze, na pogrzebie, a nawet podczas lekcji ponieważ nie dość, że jest to nietaktowne,  to jest to zabronione! Oto smart dekalog, który uchroni Cię przed staniem się smartfonowym draniem:

 

Smartfonowy dran_ dzieki naszym radom nie staniesz sie jednym z nich

 

1.Nie będę straszył dzwonkiem

Pamiętaj,  aby wybrać ten systemowy albo nieinwazyjny, pozwoli Ci to uniknąć krzywych spojrzeń nie tylko domowników, ale także współpracowników, a przy okazji nie będziesz nikogo irytował.

 

2.Szanuj wszystkich wokół

Nie wiem czy już zdążyłeś zauważyć, ale w miejskich środkach transportu nie jeździsz sam. Uwierz mi na słowo, że nie każdy chce słuchać o czym rozmawiasz, dlatego zachowaj dyskecję. Jeżeli już musisz odebrać w tym momencie telefon to przynajmniej nie rozmawiaj za głośno, a już najlepiej odejdź na bok.

 

 

3.Świata nie przejdziesz, patrząc w ziemię

Kiedy idziesz, albo prowadzisz samochód to zapamiętaj raz na zawsze, że nie wolno Ci pisać, ani czytać. Unikniesz wtedy oczywistych i nieuchronnych konsekwencji.

 

 

4.W nie swoją komórkę spoglądać nie będę

Prosta zasada,  co nie jest moje, nosa nie wsadzam. W dzisiejszych czasach w telefonie można znaleźć naprawdę mnóstwo intymnych informacji i sekretnych wiadomości. Chyba nie chciałbyś  aby ktoś zaglądał do Twojej komórki, nawet dla zabawy.

 

5.Nie nadużywaj aparatu

Niektóre miejsca i sytuacje nie pozwalają nam na zrobienie selfie. Dlatego pamiętaj, że w takich momentach najzwyczajniej w świecie nie wolno Co tego robić!

 

6. Przeginać nie będę

W trakcie posiłku, rozmowy w cztery oczy,  czy na spotkaniu biznesowym/randce nie spoglądaj w telefon. Naprawdę nie wpłynie to dobrze na Twoją reputację.

7. Ludzi wokół muzyką katować nie będę

Dj bez słuchawek to naprawdę mało kulturalna rozrywka.  Słuchawki naprawę pomogą Ci zaoszczędzić niemiłych komentarzy i wrogich spojrzeń. Jeżeli nie posiadasz słuchawek to jak najszybciej w nie zainwestuj.

8. Cudzy czas to rzecz święta

Pamiętaj, że nie dla każdego ten sam moment jest idealny na rozmowę. Dzwoniąc spytaj rozmówcy czy ma czas i mów do rzeczy. Najważniejsze: nie dzwoń zbyt rano i zbyt późno wieczorem.

 

9.Obietnic dotrzymuj

Jeżeli nie możesz w danej chwili rozmawiać i deklarujesz, że oddzwonisz później to zrób to.

10. Czatować po pijaku nie będę

Gdy już wiesz, że będziesz pił to najlepiej wyloguj się ze wszystkich portali społecznościowych. Naprawdę zaoszczędzisz sobie wstydu i zachowasz swoją godność.

 

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K