Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Gadżety
  •  
  • Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli marzenie każdego człowieka
Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli marzenie każdego człowieka

Smartfon obsługuje już niemalże wszystko,  a w ostatnim czasie okazało się, że nawet pościel. W jaki sposób działa to niesamowite urządzenie o którym marzy każdy z nas?

 

 

Kanadyjczycy zarobią miliony

Autorem tego wynalazku jest kanadyjski startup Smartduvet. Jak to z nami jest, że z jednej strony boimy się zastąpienia każdego kroku przez maszyny, a z drugiej chętnie łykamy wszystko co wymaga od nas coraz mniejszego zaangażowania fizycznego. Czy naprawdę nie będziemy musieli używać nawet najmniejszej siły by pościelić łóżko?

 

smartduvet-air-chambers1

Pomysł na to urządzenie narodził się już ponad rok temu, a od trzech tygodni znajduje się na Kickstarterze. Obsługa oraz zasada działania jest dziecinnie prosta, a mianowicie wykorzystując system komór z powietrzem, który jest odpowiednio zaprojektowany, kołdra samoistnie zaczyna składać się na naszym łóżku,  a co najważniejsze złożona jest bardzo starannie.

 

Maksimum uproszczenia obsługi

Przygotowanie systemu nie mogło być prostsze, zostało uproszczone już do maksimum. Po wyjęciu kołdry duvet z poszewki kładziemy na niej Smartduvet (system komór na powietrze) a następnie wsuwamy wszystko razem do poszewki. Aby nasze łóżko zaczęło się samodzielnie ścielić wystarczy już tylko połączyć Smartduvet z modułem sterującym, który znajduje się pod łóżkiem a następnie należy umocować narożniki kołdry do prześcieradła za pomocą specjalnych mocowań.

 

smartduvet-air-module

Gdy po przespanej nocy wstaniemy już wypoczęci do tego stopnia, że poczujemy się jak nowonarodzeni możemy śmiało uruchomić  urządzenie za pomocą naszego smartfona. Wystarczy jedno kliknięcia a kołdra w kilka sekund znajdzie się tam gdzie powinna. Możemy również zaplanować uruchomienie aplikacji o konkretnej godzinie, a to jeszcze bardziej ułatwi nam życie, gdyż wykluczy już całkowicie konieczność codziennego posługiwania się programem.

 

Wspieranie zbiórki

Smartduvet został stworzony szczególnie z myślą o osobach z ograniczoną możliwością poruszania się. Oczywiście też dużym powodzeniem będzie cieszył się wśród ludzi, którym szkoda minuty na pościelenie łóżka, ujmując to prościej po prostu wśród leni.

 

smartduvet1

 

Na półmetku zbiórki został przedstawiony projekt dzięki czemu osiągnięto kwotę około 9000 dol., jednak docelową sumą jest 22600 dol. A więc powstanie tego projektu nie zostało jednak przesądzone a ceny również w tym nie pomagają, gdyż obecnie za Smartduvet trzeba zapłacić 199 dol. w 4 rozmiarach do wyboru. Za komplet z poszewką i kołdrą zapłacimy od 419 do 489 dol. co naprawdę nie jest małą ceną. Wysyłki prawdopodobnie rozpoczną się w maju 2017 roku.

 

Fot: kickstarter.com

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K