Jesteś tutaj :
Jak selfie wpływa na poziom stresu?

Nie ma co ukrywać, że coraz więcej ludzi, nie tylko tych młodych i płci żeńskiej, nie widzi nic złego w robieniu sobie selfie, wręcz dostrzegają w tym pozytywy. Nieważne gdzie, w domu, na siłowni, czy nawet w pubie. Badacze przeprowadzający eksperyment wywnioskowali, że ma to spory wpływ na poziom stresu w naszym organizmie.

 

 

 

 

 

 

Instagram – stres

 

 

Do tej pory większość poważnych mężczyzn uważała i wciąż uważa, że selfie jest czymś czym należy gardzić. Jednak znaczna część męskiego grona przyznaje się do strzelania sobie okazjonalnych fotek. Wcale nie musisz nazywać się  Marshall McLuhan, ażeby doskonale zdawać sobie sprawę, że ta moda jest symptomatyczna dla naszej narcystycznej oraz zdegradowanej kultury. Jednak przestań wreszcie wyśmiewać się z ludzi robiących sobie selfie.

 

 

Naukowcy odkryli wiele korzyści płynących z wpatrywania się w siebie oraz robienia sobie samemu zdjęć. Badania przeprowadzone przez naukowców na University of California wykazały bowiem, że uczestnicy badania, którzy każdego dnia przez równo cztery tygodnie robili sobie jedno uśmiechnięte selfie,byli zdecydowanie bardziej zrelaksowani oraz wzrosła ich pewność siebie. Oczywiście dalej możesz być przeciwnikiem Instagrama i go nie znosić, gdyż wcale nie musisz wrzucać swojego autoportretu do sieci by poprawić sobie humor. Wystarczy uśmiech i jedno pstryknięcie.

 

 

Okazuje się bowiem, że badania również dowodzą iż nawet wymuszony uśmiech sprawia, żenasz mózg automatycznie przełącza się w tryb ‘’zadowolony’’ wysyłając w ten sposób odpowiednie rozkazu do naszego układu hormonalnego. Ciekawym sposobem na zredukowanie stresu praz poprawienie sobie humoru dla osób niecieszących się z fotografowania własnej twarzy jest zrobienie zdjęcia czemuś, co może sprawić przyjemność drugiej osobie, a następnie jej to wysłać. Boimy się pomyśleć co to może być, jednak nasza bujna wyobraźnia podsuwa nam przeróżne pomysły.

 

 

Alternatywa dla selfie

 

 

Jeżeli w żaden sposób nie cieszy Cię wykonywanie selfie i nie należysz do tego grona entuzjastów to mamy dla Ciebie inne, ciekawe sposoby na walkę ze stresem.  Zadbaj o zbilansowaną dietę, na Twoim talerzu nie może zabraknąć odpowiednich zdrowych  produktów.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K