Jesteś tutaj :
 • Home
 •  
 • Rzeźba
 •  
 • Rwanie sztangi: prawidłowa technika to bezpieczna technika
Rwanie sztangi: prawidłowa technika to bezpieczna technika

Zapomnij o skomplikowanych planach treningowych, które składają się z dużej ilości różnych ćwiczeń. Podrzut oraz rwanie sprawią, że wystarczy zaledwie miesiąc byś przemodelował swoją sylwetkę.

 

   

 1. Przyjmij pozycję startową jak do martwego ciągu. Stopy wraz z kolanami rozstaw na szerokości bioder. Weź głęboki wdech a następnie opuść biodra i przyjmij pozycję przysiadu. Chwyć sztangę szerokim chwytem. W prawidłowej pozycji najważniejsze są wyprostowane plecy oraz barki ściągnięte do tyłu. Teraz podnieś biodra tak by poczuć napięcie nie tylko w pośladkach ale także mięśniu dwugłowym.

 2.    

 3. Wstawanie ze sztangą rozpocznij od prostowania nóg w kolanach i biodrach. Kiedy tylko sztanga minie kolana, pchnij biodra jak najmocniej w przód. Sztangę przez ten cały czas należy trzymać jak najbliżej ciała.

 4.    

 5. Unosząc barki i wspinając się na palce jak najmocniej szarpnij sztangę unosząc ją w górę. Pamiętaj jednak, że przez cały czas sztanga powinna być prowadzona jak najbliżej ciała. Wyprostuj ramiona i przenieś sztangę nad głowę. Teraz zacznij schodzić do przysiadu rozrzucając wcześniej nogi do boku. Prawidłowe rwanie sztangi wymaga w tym przypadku blokady łokci i skoncentrowania się na trzymaniu jej w jednej płaszczyźnie z kręgosłupem.

     

 6. Kiedy trzymasz sztangę nad głową możesz zacząć wstawać z przysiadu. Możesz być dumny bo właśnie wykonałeś pierwsze prawidłowe powtórzenie. Teraz możesz spokojnie odrzucić sztangę za pomost. Przetocz ją w miejsce z którego startowałeś i zaliczaj kolejne powtórzenia. Pamiętaj jednak by rwanie sztangi zaczynać zawsze od pustego gryfu, obciążenie zacznij zwiększać stopniowo.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K