Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Kobiety
  •  
  • Rozmowy o piersiach! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?
Rozmowy o piersiach! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Nie da się ukryć, że piersi to obiekt zainteresowania wielu osób, szczególnie przedstawicieli płci męskiej, ale ten obiekt stanowi  źródło wielu spekulacji, tajemnic, mitów, które rozprzestrzeniają się z zawrotną prędkością. Jeśli zaliczasz się do grona osób, które uważają, że na temat biustu wiedzą już wszystko, zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu, który powoli na zweryfikowanie owej wiedzy. Oto zaskakujące fakty na temat piersi!

 

Badania przeprowadzone przez Psychology Today pokazują, że stan męskiego konta w banku ma wiele wspólnego preferencjami dotyczącymi kobiecych piersi. Kawalerowie preferują panie z większym biustem. Testy zostały przeprowadzone na grupie 266 mężczyzn z różnych środowisk, poprzez pokazanie im zdjęć kobiet i wskazanie, która ich zdaniem jest najbardziej atrakcyjna. Bogatsi panowie wybierali kobiety z mniejszy biustem, a Ci z mniejszą zawartością portfela wskazywali na kobiety z większymi piersiami.

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?Fot: Pinterest

 

Posiadaczką największego naturalnego biustu na świecie jest Annie Hawkins-Turner, znana również jako Norma Stitz. Obwód jej klatki piersiowej wynosi 177.8 cm, a obwód pod biustem wynosi 109.22 cm, co daje wynik największego biustonosza na świecie, czyli 52I. Biust kobiety zaczął rosnąć w wieku 9 lat, a w 2000 roku mógł liczyć na specjalne miejsce w Księdze Rekordów Guinessa.

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Fot: guinnessworldrecords.com

 

Nie tylko kobiety cierpią z powodu raka piersi. Mężczyźni również mogą zachorować na ten nowotwór. W porównaniu jednak do kobiet ryzyko jest niewielkie, bowiem stanowi jedynie 1% wszystkich nowotworów piersi.

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Fot: Pinterest

 Jak się okazuje nie tylko zawartość portfela ma znaczenie. Podobnie jest w przypadku uczucia sytości i głodu. Głodni mężczyźni wybierają większe piersi u kobiet, a najedzeni preferują mniejsze biusty. Badanie przeprowadzono na 66 głodnych i 58 najedzonych mężczyznach. Wyniki mówią same za siebie.

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Fot: Pinterest

Uwaga panowie orgazm brodawkowy nie tylko jest faktem, ale i drugim najczęściej przeżywanym przez kobiety orgazmem. Z badań przeprowadzonych na niewielkiej grupie kobiet przez Dr Herberta Otto wynika, że 100 % przebadanych potwierdziła te przypuszczenia. Wszystkie kobiety biorące udział w badaniu stwierdziły, że mogą się doprowadzić do takiego orgazmu, nawet bez udziału innych narządów płciowych.

 

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Christopher Burris i Armand Munteanu przepytali grupę 69 studentów w kwestii posiadania dzieci w przyszłości, a następnie poprosili ich o określenie rozmiaru najatrakcyjniejszego ich zdaniem biustu. Co się okazało mężczyźni, którzy w przyszłości wyrazili chęć założenia rodziny i posiadania potomstwa za atrakcyjniejsze wybrali większe piersi. Natomiast Ci, którzy nie chcieli w przyszłości mieć dzieci wybrali mniejszy biust. Zdaniem naukowców wpływ na taki punkt widzenia może mieć przeświadczenie, że większe piersi lepiej sprawdzą się przy wykarmieniu potomstwa.

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Fot: Pinterest

Mężczyźni mylą się jednak w swoich przekonaniach, bowiem małe piersi wcale nie „wytwarzają” mniej mleka niż te duże. Co więcej, większy problem z karmieniem dzieci piersią mogą mieć posiadaczki dużego biustu, a wszystko dlatego, że jego nieelastyczna pozycja nie wpływa najlepiej na laktację.

fa3b4799537d2759917cfe6d958a0fec

Wszystko wskazuje na to, że mężczyznom należy się medal za ściskanie kobiecych piersi. Zdaniem naukowców taki zabieg może mieć duże znaczenie przy profilaktyce antynowotworowej. Ściskanie piersi ma zapobiegać mnożeniu się komórek rakowych, a te już obecne dzięki temu stają się mniej złośliwe.

 

Rozmowy o piersiach ! Czy na pewno wszystko o nich wiesz?

Fot: Pinterest

U 65 % przebadanych kobiet lewa pierś jest większa od prawej. Taki stan rzeczy jest zupełnie normalny i spowodowany faktem, że jedna z piersi jest bardziej podatna na przypływ estrogenu. Nadal nie wiadomo, dlaczego akurat jest to lewa pierś. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka, brodawki również różnią się wielkością.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K