Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Nauka
  •  
  • Prezerwatywa zmieniająca kolor ostrzeże przed chorobą weneryczną
Prezerwatywa zmieniająca kolor ostrzeże przed chorobą weneryczną
  • Lipiec 7, 2015
  • 0 Komentarzy

Mówi się, że potrzeba jest matką  wynalazków. Co znaczy to przysłowie na pewno wie grupa brytyjskich nastolatków z Isaac Newton Academy. Młodzi ludzie wpadli jakiś czas temu na dość ciekawy pomysł, opracowali koncept prezerwatywy, który po zetknięciu z czynnikami odpowiedzialnymi za powstawanie chorób wenerycznych zmieni kolor, ostrzegając  tym samym przed nimi.

 

 

Prezerwatywa została nazwana S.T. EYE i jej podstawową funkcją ma być ochrona. Dodatkowo jednak ma ona zostać pokryta cieniutką warstwą cząsteczek, które wiążąc się z bakteriami lub wirusami odpowiedzialnymi za wywołanie choroby wenerycznej zaczną świecić. Kolor na jaki zaświeci prezerwatywa będzie zależny od choroby jaką wykryje: na zielono po zetknięciu z chlamydią, na żółto po zetknięciu z wirusem opryszczki, na różowo w przypadku HPV i na niebiesko w przypadku kiły.

 

 

Sama koncepcja wydaje się być bardzo przydatna i mogłaby pomóc nie tylko zmniejszyć ilości zarażeń chorobami wenerycznymi, ale i bardziej oddziaływać również na samą świadomość. Sex uprawiany z osobą, której nie znamy zawsze wiąże się z ryzykiem, którego na dobrą sprawę nikt nie chciałby urzeczywistnić. Oczywiście, póki co młodzi ludzie potrzebują zaplecza finansowego, by doprowadzić do realizacji projektu. Zainteresowanie jednak ich pomysłem jest spore, dlatego mamy nadzieję, że w szybkim tempie uda im znaleźć odpowiednich inwestorów.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K