Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Męska Strefa
  •  
  • Popraw swoją samoocenę i bądź zawsze pewny siebie. 7 sposobów na poprawę pracy mózgu
Popraw swoją samoocenę i bądź zawsze pewny siebie. 7 sposobów na poprawę pracy mózgu

Przede wszystkim zacznij słuchać siebie i swoich myśli, a problem z pewnością siebie odejdzie raz na zawsze. Słuchanie siebie sprawia, że dużo lepiej wychodzi nam formułowanie własnych myśli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej oraz skuteczniej możemy trafić do odbiorcy.

 

Masz przed sobą ważną rozmowę kwalifikacyjną i chcesz wypaść jak najlepiej? Wystarczy, że staniesz przed lustrem, włączysz dyktafon i przeprowadzisz rozmowę ze swoim odbiciem. Teraz możesz odsłuchać swoją prezentację i ocenić co Ci się nie podoba w sposobie mówienia oraz czego być warto nie mówić,  by nie wypaść niekorzystnie.

 

Popraw swoja samoocene i badz zawsze pewny siebie

 

Prawdopodobieństwo tego, że to co Tobie samemu się nie podobało,  innym również się nie spodoba jest bardzo duże, dlatego zrób tak byś sam był z siebie zadowolony. Jeżeli słyszysz, że robisz zbyt długie pauzy lub przeciwnie mówisz zbyt szybko i niewyraźnie zacznij nad tym pracować nagrywając poszczególne wersje. Badania przeprowadzone w Allbright College wykazały, że mężczyźni, którzy mieli świadomą kontrolę nad swoim głosem, za każdym razem odbierani byli jako pewni siebie.

 

Idealne tempo

 

Jeżeli chcesz sprawiać wrażenie pewnego siebie i tego co mówisz musisz nabyć umiejętność mówienia w odpowiednim tempie. Powiedz zdanie ”Jestem pewny siebie i swoich umiejętności” tak by, zajęło Ci równe 3 sekundy. Nie mniej, nie więcej. Kilka pierwszych prób prawdopodobnie zakończy się niepowodzeniem, ale nie poddawaj się i powtarzaj zdanie do skutku.

 

Codzienny trening

Naukowcy z Oregon State University przed długi czas zajmowali się badaniami dotyczącymi poprawy pracy naszego mózgu. Okazuje się, że wystarczy poświęcić 15 minut dziennie na trening, aby nasza koncentracja była w lepszej formie. Niezależnie od tego czy jest to trucht na bieżni, jazda rowerem czy ostry trening siłowy, nasz mózg przez kolejne godziny będzie pracował na dużo wyższych obrotach. Chyba warto poświęcić te 15 minut dziennie dla lepszej kondycji naszego mózgu co przekłada się chociażby na zwiększenie zdolności zapamiętywania.

 

Pożywienie na myślenie

 

Ryby są idealnym pokarmem dla naszego mózgu, ale nie tylko one korzystnie wpływają na zdolność zapamiętywania oraz koncentracji.

 

Bataty
Jedz ich jak najwięcej, a choroba Parkinsona nie będzie Ci zagrażać nawet w najmniejszym stopniu.

 

slodie ziemniaki

Olej ryżowy z otrąb
Ten tłuszcz jest jednym z najzdrowszych, dzięki czemu korzystnie chroni nasz mózg przed udarem.

 

Rozmaryn
W tym przypadku również mamy do czynienia ze zmniejszeniem ryzyka udaru o nawet 40 proc.

 

Migdały
Zawartość witaminy E znajdującej się w migdałach jest na tyle wysoka, że jest w stanie ochronić nasz mózg przed wszelkimi uszkodzeniami.

 

Kilogramy dobrego humoru

Badania naukowe, które przeprowadził Dr Jeremy Coplan z University Hospital SUNY Downstate wykazały, że ludzie cierpiący na nadwagę mają zdecydowanie niższy poziom kwasu N-acetyloasparaginowego w hipokampie (miejsce w mózgu odpowiadające za emocje). Wobec tego zmniejszenie wagi ciała jednocześnie zwiększa poziom tej substancji, to poprawia również humor i wpływa na  pozytywne nastawienie.

 

 

Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K