Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Jego Styl
  •  
  • Perfumy: Jak wybrać idealne dla siebie? Specjaliści radzą
Perfumy: Jak wybrać idealne dla siebie? Specjaliści radzą

Pielęgnacja twarzy czy ciała to nie wszystko. Ponad 90 procent kobiet uważa, że zadbany mężczyzna musi ładnie pachnieć czyli prościej mówiąc: używać dobrych perfum. Ale jak wybrać ten idealny i odpowiedni dla nas zapach?

 

 

 

 

1. Godzina dla zapachu

 

Po zakup perfum nie wybieraj się nigdy, gdy masz mniej niż godzinę czasu wolnego. Aby rozsądnie wybrać odpowiedni zapach musisz spędzić trochę czasu. Przez pierwsze 5 minut jesteśmy w stanie wyczuć tylko i wyłącznie górną nutę zapachu. Już po 10-15 minutach do głosu dochodzą nuty serca. Jednak dopiero po 20-40 minutach jesteśmy w stanie wyczuć bazę zapachu, która najdłużej utrzymuje się na naszej skórze.

 

2. Zakupy latem

 

Perfumy najlepiej kupować jest w porze letniej, kiedy jest gorąco i parno. W ten sposób para wodna niesie woń zapachu, dzięki czemu jest on znacznie mocniej odczuwalny. Mało tego, skóra pod wpływem upału staje się tłustsza, a olejek wyłapuje zapach i utrzymuje go na skórze naprawdę długi czas.

 

3. Nie stresuj się

 

Stres powoduje złe samopoczucie, a to zaś anhedonię węchową. Mówiąc prościej, kiedy jesteśmy źli, mało co jest nas w stanie ucieszyć, nawet najlepszy zapach tego nie uczyni. Nie zmuszaj się do chodzenia po perfumeriach, kiedy właśnie wyszedłeś z pracy, a wcześniej starłeś się z szefem.

 

4. Trening na lepszy węch

 

Twoje ciało po treningu opada z sił, natomiast Twój węch się wzmacnia. Podczas ćwiczeń adrenalina wpływa na nasze naczynia krwionośne, obkurcza je, dzięki czemu otwierają się przewody nosowe. Dlatego do drogerii wybierz się tuż po porannym kardio lub po prostu do niej pobiegnij. Twój nos będzie Ci za to wdzięczny i rozpozna więcej zapachów.

 

 

 

 

5. Wedle potrzeby

 

Jeżeli chcesz dać sobie solidnego kopa energii do ćwiczeń – wybierz zielone nuty głowy i użyj ich przed treningiem. Natomiast jeśli zależy Ci na solidnym skupieniu w pracy zdecydowanie postaw na zapachy o cedrowej bazie. Zaś kwiatowych i cytrusowych używaj na lepsze samopoczucie.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K