Jesteś tutaj :
Patent na życie: optymiści żyją dłużej

Badania naukowe dowodzą iż optymiści naprawdę żyją dłużej. Mało tego, czerpią znacznie więcej frajdy z drugiej połowy życia, gdyż dostrzeganie jego uroków jest jak samospełniające się proroctwo. Im więcej przyjemności dostrzegasz, tym więcej jej masz.

 

 

 

 

W górę serce – bądź optymistą

 

 

Pismo „Psychosomatic Medicine” donosi iż pacjenci, którzy cierpią na choroby serca uważający siebie za szczęściarzy mają niższe BMI, więcej ruchu, lepiej śpią, a także mniej palą – generalnie mówiąc żyją w tym stanie zadowolenia aż o 5 lat dłużej aniżeli ich czarno widzący rówieśnicy. Dodatkowo, optymiści chętniej uczą się na błędach i mają w swoim gronie większą ilość oddanych im ludzi.

 

 

Pewnie zastanawiasz się czy to skutek czy przyczyna ich nastawienia, my jako optymiści, zakładamy, że  jest to jednak skutek. Chcesz sprawić by Twój optymizm zaczął wzrastać? Wypisz na kartce 9 rzeczy, które uważasz za piękne. Trzy cuda natury, trzy piękne uczynki i trzy osobiste wspomnienia. Zrób to teraz!

 

 

Amerykańscy lekarze ze Szkoły Zdrowia Publicznego  Harvarda twierdzą, że ludzie, którzy mają pogodny stosunek do życia są mniej narażeni na chorobę wieńcową, a także udar. Ogólnie rzecz ujmując  są po prostu zdrowi.

 

 

Badacze na podstawie 200 różnych badań o tematyce związków chorób sercowo-naczyniowych i stanów psychicznych doszli do wniosku, że ludzie którzy doszukują się w życiu pozytywów, nie są podatni na stres oraz depresję, czyli stany tkwiące u podłoża chorób serca.

 

 

Optymiści są mniej narażeni na wszelkiego rodzaju choroby serca dzięki temu, że żyją zdrowiej, lepiej śpią, prowadzą zdrowszy tryb życia. W zdrowym ciele, zdrowy duch.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K