Jesteś tutaj :
Ostrzeżenie od Call of Duty

Najnowsza zapowiedź Call of Duty: Black Ops 3 niesienie komunikat ostrzegający nas przed ludźmi przyszłości, którzy będą dysponować nadprzyrodzonymi zdolnościami. Być może to tylko czarna wizja producentów gry, ale modyfikowani ludzie to  przyszłość, która już się rozpoczęła.

 

Już teraz docierają do nas informację o zagrożeniach, które pojawią się gdy roboty zostaną wyposażone w sztuczną inteligencję, taką której jeszcze teraz nie znamy. Podobnie z nadludźmi.

 

Koszykarz poddany modyfikacji milion razu z rzędu wykona rzut za 3 punkty. Sprint na setkę wygra sportsmenka z protezami, ludzie mogą wymieniać sobie różne organy, czy soczewki, dzięki którym jest możliwa wymiana myśli. Modyfikacja to coś jak zmiana odzieży, pójście do sklepu i kupienie kolejnej pary spodni.

 

Przez te wszystkie zmiany świat już nigdy nie będzie taki sam. Pojawią się podziały i wybuchną zamieszki. Problem dyskryminacji nie zniknie, a tylko bardziej się pogłębi. Prawo będzie zabraniało nierównego traktowania – cyber ludzi. Jednak w trakcie konfliktu to właśnie oni dzięki swoim modyfikacjom staną się silniejsi i zepchną normalnych ludzi do podziemi.

 


To wszystko brzmi jak scenariusz do kolejnego filmu science fiction? Być może, jednak to przed taką przyszłością ostrzegają nas producenci niezwykle popularnej strzelanki Call of Duty, w której w najnowszej części wcielimy się w jednego z członków oddziału, którego zadaniem będzie właśnie stłumienie jednego z największych konfliktów przyszłości. W którym człowiek stanie przeciwko drugiemu człowieku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K