Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Kobiety
  •  
  • Obawiasz się pierwszej randki i nie wiesz jak masz się zachowywać? Spokojnie, nauczymy Cię wszystkiego
Obawiasz się pierwszej randki i nie wiesz jak masz się zachowywać? Spokojnie, nauczymy Cię wszystkiego

Nie jesteś mistrzem podrywu i nie do końca wiesz jak sprawić,  by randka była na tyle udana aby skończyła się śniadaniem następnego dnia? Spokojnie, rozwiążemy dla Ciebie tę chemiczną zagadkę podrywu.

 

1. Pierwsza randka

Jesteś mężczyzną, dlatego więc Twoja reakcja na jej widok zapewne wygląda mniej więcej tak: ktoś siedzi w Twoim żołądku i cały czas w nim miesza, od błogości po wielkie zdenerwowanie. Być może to właśnie te motyle, którymi wszyscy się tak zachwycają. Bingo, to właśnie to! Zastanawiasz się czym jest to spowodowane? Chodzi o nagły skok fenyloetyloalaminy.

 

 

 

 

Natomiast jeżeli chodzi o reakcję Twojej wybranki to zapewniam Cię, że nie tylko Ty jesteś ofiarą tej gwałtownej burzy hormonów, prawie jak u nastolatka. Ty jesteś jeszcze w dosyć komfortowej sytuacji bo Trochę Cię zemdli i przejdzie, ona natomiast zadaje sobie setki pytań typu: ”Co on sobie o mnie pomyśli, a co jeżeli mu się nie spodobam, może ta sukienka jednak mnie pogrubia?” nie trudno się więc domyślić, że ciągle krążące w głowie tego typu obawy nie są niczym przyjemnym i naprawdę ciężko z nimi wytrzymać. Uf jak dobrze, że urodziłeś się mężczyzną….(możesz odetchnąć z ulgą).  Twoja partnerka jest cała napięta, cały ten stres powoduje, że podstawowe funkcje organizmu takie jak głód czy pożądanie zostają wyłączone. Nie ciężko to zauważyć po tym jak w ciągu godziny nic nie zniknęło z jej talerza. Nie martw się więc, że wybrałeś złą restaurację.

 

2. Pomóż jej się rozluźnić

 

Badacze z Amerykańskiego Lafayette College dowiedli, że pieszczoty oraz pocałunki korzystnie wpływają na obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie. Nie musisz od razu dobierać się do jej ust i dusić ją swoimi, ale przyjacielski pocałunek w policzek zdecydowanie rozluźni tę napiętą atmosferę. Wszystko dzieje się za sprawą oksytocyny, której skok działa wręcz tonizująco.

 

Jednak lekka nerwowość nie jest wcale zła, wręcz jak najbardziej mile widziana. Badania na Stony Brook University wykazały, że erotyczne podniecenie od zdenerwowania dzieli naprawdę bardzo wąska granica. W końcu mamy prawo czuć lekki niepokój i pobudzenie nerwowe, gdyż siedzi przed nami atrakcyjna kobieta, co łatwo możemy odebrać jako podniecenie erotyczne.

 

Możemy się również postarać podnieć poziom fenyloetyloalaminy naszej wybranki poprzez zwykły kontakt wzrokowy. Wystarczy, że przez większość czasu będziesz patrzył jej w oczy, a mózg kobiety bardzo łatwo i szybko dokona skojarzenia Ty= miłość. Zobacz jak nie wiele trzeba by uszczęśliwić kobietę. Badania pewnego profesora psychologii Zicka Rubina wykazały zależność między patrzeniem sobie w oczy a zakochaniem, gdyż pary spoglądają sobie w oczy podczas rozmowy aż przez 75 proc.  czasu jej trwania.

 

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K