Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Gadżety
  •  
  • Nowy kask Lumos zadba o bezpieczeństwo rowerzystów nocą
Nowy kask Lumos zadba o bezpieczeństwo rowerzystów nocą

Podróżowanie nocą może być bardzo niebezpieczne dla rowerzystów, szczególnie tych którzy zapominają o tym, by zadbać o swoją widoczność na drodze. Z pomocą po raz kolejnych przychodzi nam technologia, która ma poprawić nasze bezpieczeństwo. Przykładem tego jest kask o nazwie Lumos, który jest pomysłem Eu-wena Dinga oraz Jeffa Chena.

 

Co go wyróżnia? Cała tajemnica tkwi w zintegrowanych bezprzewodowych kierunkowskazach oraz w świetle stopu, które uruchamia się automatycznie w momencie, gdy rowerzysta zaczyna zwalniać. Mimo, że kierunkowskazy same w sobie nie są niczym odkrywczym, to jednak twórcy podkreślają, że rowerzyści często o nich zapominają lub celowo ich nie zabierają, natomiast rzadko zapominają o swoich kaskach. Kask Lumos kontrolowany jest za pomocą przełączników montowanych przy rączkach, które komunikują się z kaskiem za pomocą łączności radiowej. Aby jeszcze lepiej poprawić bezpieczeństwo zamontowano oświetlenie LED z przodu kasku. Jedno ładowanie jest w stanie wytrzymać tydzień,  jeśli będziemy podróżować 30 minut dziennie. Odbywa się ono za pomocą kabla microUSB.

 

Innowacyjny gadżet dla rowerzystów ma już swoją kampanię kickstarterową. Pierwsze osoby będą mogły go nabyć po cenie promocyjnej – 85 USD, a następni będą musieli już zapłacić 99 USD lub 119 USD. Premiera już w przyszłym roku. Bądźcie czujni!

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a