Jesteś tutaj :
Męskie postanowienia na 2016 rok

Schudnę, zapiszę się na siłownię, rzucę palenie, ograniczę picie alkoholu – lista noworocznych postanowień jest długa. Zapewne nieraz sobie to obiecywałeś. Nowy Rok, nowy Ty. Skoro te postanowienia już znasz, a mimo upływu lat nadal ich nie zrealizowałeś być może czas poszerzyć listę o kolejne, które korzystnie wpłynął na Twój stan zdrowia i życie seksualne. Zainteresowany?

 

1. Zacznę się wysypiać

Wielokrotnie powtarzamy, że sen ma bardzo istotne znaczenie, niedobór snu zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, depresji, a także choroby Alzheimera. Powoduje również obniżenie poziomu testosteronu w organizmie, co przekłada się na spadek libido oraz zaburzenia erekcji. Postaraj się spać minimum 6 – 8 godzin dziennie. W razie problemów z zasypianiem staraj się wyciszyć przed snem, na godzinę przed położeniem się do łóżka nie korzystaj z komputera, odstaw telefon komórkowy. Urządzenia te emitują bowiem niebieskie światło (typowe dla światła  dziennego), które hamuje uwalnianie melatoniny, zwanej „hormonem snu”.

 

2. Ograniczę stres

Długotrwały stres na nikogo nie działa korzystnie ani motywująco. Powoduje odkładanie się niekorzystnego cholesterolu cholesterolu LDL w naczyniach krwionośnych. Wysoki poziom stresu prowadzi do miażdżycy, udaru, czy zwału. Stres to również największy zabójca libido. Chyba nie musimy Cię dłużej przekonywać, że korzystnie będzie dla Ciebie, gdy postrasz się go ograniczasz. Jak ograniczyć stres? W ciągu dnia postaraj się wygospodarować chwilę, by się wyciszyć. Odstaw telefon, wyłącz komputer i telewizor. Poczytaj książek, wyjdź na spacer, zrób coś co sprawia Ci przyjemność. Od razu poczujesz się bardziej rozluźniony.

3. Zacznę pić więcej wody

Brzmi banalnie, nic bardziej mylnego. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Senność, bóle głowy, zmęczenie, problemy z koncentracją – mogą być powodem odwodnienia. Pamiętaj by wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Jeśli uprawisz jakiś sport i starasz  się żyć aktywie, ta ilość powinna się zwiększyć. Wypracuj sobie nawyk sięgania po wodę, zawsze możesz skorzystać z aplikacji na telefon, która pomoże Ci pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Przeczytaj: Daily Water – aplikacja, która zadba o odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu!

4. Będę uprawiaj więcej seksu

Seks niesie ze sobą nie tylko przyjemność, ale i korzyści dla zdrowia. Zmniejsza ryzyko zawału serca i raka prostaty, zwalcza bezsenność, obniża stres, poprawia strój i odchudza. Staraj się go uprawiać jak najczęściej.

 

5. Odwiedzę urologa

Każdy mężczyzna powinien chodzić do urologa regularnie, co 3 lata. Lekarz zbada jądra i prostatę pod kątem nieprawidłowości, w tym także nowotworu, jak i innych schorzeń. Trzeba udzielać szczerych odpowiedzi nawet na tematy, które mogą wprawić  Cię w zakłopotanie, chociażby zaburzenia erekcji. Pamiętaj, że nie jesteś jedyny, to nic wstydliwego. Lekarz jest od tego, by pomóc rozwiązać Ci problem od strony medycznej. Jeśli masz jakieś pytania nie wahaj się ich zadać. Nie eksperymentuj z suplementami diety i preparatami na własną rękę. Nie ufaj reklamom i zapewnieniom o szybkiej skuteczności. Takie preparaty z reguły nie działają, ale i są również bardzo niebezpieczne. Pamiętaj o tym, że zaburzenia erekcji erekcji nierzadko świadczą o problemach z układem krążenia.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a