Jesteś tutaj :
Męski urlop w samotnej podróży

Na pewno każdy z nas słyszał przynajmniej raz w życiu powiedzenie –  „podróże kształcą”. Zgadza się panowie, to nie jest żaden mit. To podczas podróżowania, zwiedzania nowych nieznanych nam dotąd zabytków i miejsc dowiadujemy się o świecie i ludziach. Wiedza z książek jest oczywiście bardzo przydatna i bez niej ciężko byłoby nam chociażby dowiedzieć się  czegoś  o miejscu do którego się wybieramy, ale to co zobaczymy na własne oczy pozostanie w naszej głowie już do końca życia, a wiedza z książek niekoniecznie. Każda podróż nas w jakiś sposób zmienia i naprawdę warto przeżyć  choć jedną, która pomoże Ci świadomie  kształtować swój charakter.

 

Meski urlop w samotnej podrozy

 

Podróżowanie należy zdecydowanie bardziej do męskich czynności, choć to odważne stwierdzenie, które mogłoby oburzyć kobiety a już na pewno wszystkie feministki. Ciężko jednak temu zaprzeczyć, gdyż podróżowanie rozwija  w nas samodzielność, odwagę oraz zaradność czyli cechy charakteru, które są wymagane głównie od mężczyzn. Oczywiście na wycieczkę możemy jechać z przewodnikiem, wykupując wycieczkę w biurze  podróży, z przyjaciółmi, z dziewczyną i oczywiście samotnie. Choć na ten ostatni sposób patrzy się nieco z dystansem, to ma on naprawdę wiele zalet i nie bez powodu ma on swoich zagorzałych zwolenników.

 

Urlop w pojedynkę

 

Bardzo często jest tak, że pojawia się w nas strach przed podróżą w pojedynkę. Towarzyszące nam uczucie jest zupełnie normalne, szczególnie przed pierwszą taką wyprawą. Obcy kraj, obcy ludzie, wszystko obce, a my sami… Jednak podróżowanie samemu otwiera przed nami wiele możliwości. Taka forma podróży nas haruje, kształtuje nasz charakter, przybiera kształt przygody. Jeżeli chcesz poznać samego siebie to urlop w pojedynkę na pewno Ci w tym pomoże. Jedną z najistotniejszych zalet podróży w pojedynkę jest fakt, że to Ty jesteś panem sytuacji i swoim przewodnikiem, nie musisz z nikim dyskutować, nad temat gdzie warto zjeść i wysłuchiwać tego, że kogoś bolą nogi. Na nikogo nie musisz czekać, podejmujesz sam decyzje i nikt nie podważy Twoich wyborów – sam uczysz się na własnych błędach.  Podróżując samemu otwierasz się na otoczenie i siłą rzeczy nawiązujesz naprawdę interesujące znajomości. Samotność sprzyja również uważnej obserwacji otoczenia. Prawda jest taka, że wybierając się w podróż samemu zobaczysz i usłyszysz więcej niż w towarzystwie wesołych przyjaciół. W tym czasie możesz również zastanowić się nad wszystkim, możesz podsumować swoje dotychczasowe życie, ułożyć sobie wszystko w głowie, możesz nawet podjąć ważną dla siebie decyzję. Zapewniamy Cię, że po takiej podróży wrócisz do domu zupełnie inny, a przede wszystkim odświeżony.

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a