Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Kobiety
  •  
  • Kobieca sylwetka „idealna” na różnych kontynentach
Kobieca sylwetka „idealna” na różnych kontynentach

To niesamowite,  jak postrzeganie piękna ciała kobiety różni się w zależności od kontynentu. Brytyjska poradnia lekarska online ‚‚Superdrug Online Doctors” wpadła na pomysł zorganizowania projektu, który miał na celu sprawdzenie jak wygląda kanon piękna kobiecego ciała w zależności od kraju i pochodzenia. Poproszono grafików z 18 różnych państw, by przerobili w Photoshopie zdjęcie pulchnej dziewczyny, tak by zgodnie ze standardami jakie panują w danym kraju uczynić ją po prostu piękną. Efekty jakie przyszło nam zobaczyć były po prostu zaskakujące. Najbardziej przerażające z tego wszystkiego jest to, że nasze ciała tak naprawdę nie należą do nas, ale podlegają kulturowej obróbce, która zmusza nas do przyjęcia określonej formy.

 

Oryginalne zdjęcie wzięto z ogólnodostępnej bazy fotograficznej Shutterstock. Na zdjęciu przedstawiony jest obraz kobiety z nadwagą, aczkolwiek jest ona ładna i apetyczna. To właśnie na tym zdjęciu dokonano tych brutalnych przeróbek.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach1

Pierwszym krajem, który przerobił zdjęcie modeli były Stany Zjednoczone. Z pulchnej kobiety udało im się zrobić lalkę Barbie z idealnym wcięciem w talii oraz sztucznie piękną twarzą. Czy naprawdę było to konieczne?

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach2

 

Kolejnym krajem, który wziął udział w projekcie były Chiny. Po przerobieniu modelka straciła na wadzę około 50kg, szok. Chiny odesłały najbardziej przerobione zdjęcie. Zmieniło się tam dosłownie wszystko, jej twarz, ciało, włosy a nawet bielizna, nie wspominając już o nosie…

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach3

 

Grafik z Kolumbii zachował sylwetkę kobiety wraz z jej krągłościami, zmienił jej odcień skóry na mniej pomarańczowy i dodał więcej włosów. To zdecydowanie jedna z nielicznie najłagodniejszych przeróbek.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach4

 

Egipt dodał zaś modelce dużo więcej odcieniu pomarańczy na skórze i sprawił, że modelka zyskała spore wcięcie w talii. Pozostawił jednak duże uda i szerokie biodra, co dało efekt bioderek Beyonce.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach5

 

Włoska wersja modelki wprawiła nas chyba największe zaskoczenie, zostało zmienione dosłownie wszystko, od odjęcia kilogramów co sprawiło, że jest ona szczupła niemalże jak wersja Chińskiej modelki po kolor bielizny oraz zmianę butów.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach6

 

Holenderski grafik rozjaśnił wyjściowej modelce włosy, wyszczuplił nogi oraz zmienił bikini na różowe. Natomiast zmiana butów sprawiła, że wygląda ona niczym kot w butach.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach7

Siódmym z krajów biorących udział w projekcie było Peru. Jego przedstawiciel graficzny skoncentrował się na pozbyciu się tłuszczu z brzucha modelki oraz zmienił jej kształt oczu na lekko skośny.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach8

 

Chyba jedyną, która nie boli zaskoczyły Filipiny. Zmiany jakie wprowadzili na modelce dałoby się osiągnąć przy dobrej diecie i treningom. Korzystnie zmienili kolor włosów i biust wydaje się nieco większy.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach9

 

Wersja Rumunii jest wyszczuplona w każdym możliwym miejscu, natomiast nie tak drastycznie jak w Chinach czy we Włoszech. Skóra przybrała za to odcień pomarańczy.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach10

 

Jak widać kanon postrzegania przez nas piękna kobiecego ciała, zależy od tego gdzie się urodziliśmy.

 

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach11

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach12

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach13

Kobieca sylwetka 'idealna' na roznych kontynentach14

 

Fot: onlinedoctor.superdrug.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K