Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Moto
  •  
  • Gigantyczna fabryka Tesli także w Europie
Gigantyczna fabryka Tesli także w Europie
  • Listopad 15, 2016
  • 0 Komentarzy

Mimo, że wciąż trwają pracę nad pierwszą z gigafabryką i wiąż jest ona w budowie, Tesla nie próżnuje i nie pozwala sobie na zwolnienie tempa. Elon Musk zdradził, że kolejna z fabryka ma powstać w Europie, a jej dokładną lokalizację poznamy już w przyszłym roku. Czy oprócz akumulatorów, zaczną powstawać tam także samochody elektryczne?

 

Europa miejscem na strategiczną inwestycję

 

Odbyła się konferencja, która miała na celu przejęcie przez Tesla Motors niemieckiej firmy pod nazwą Grohmann Engineering, która zajmuje się wyłącznie automatyką. Przejęcie to ma zapewnić firmie Tesla większą wydajność w produkcji pojazdów. Elon Musk oprócz tego, że zdradził plany na wybudowanie fabryki w Europie, zdradził również, że jego celem jest produkcja 500 000 sztuk samochodów rocznie. Zadanie to wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, gdyż aktualne zdolności produkcyjne firmy Tesla są 10 razy mniejsze. Rozwiązaniem ma być właśnie przejęcie firmy Grohmann Engineering i   trzy krotne powiększenie  jego terenu.

Francuzi kochają elektryczne auta, dlatego też zachęcają Elona Muska, by to właśnie we Francji powstała europejska fabryka firmy Tesla. Pomysłodawczyni, którą jest minister energii Ségolene Royal zdradziła, że rozmawiała już w tej sprawie osobiście z szefem fabryki Tesli i co ciekawe, oświadczyła, że Muska nie powiedział ”NIE”.

 

Powtórka sukcesu

 

Nie ma co się jednak zastanawiać nad tym gdzie powstanie fabryka, ponieważ wszystko może się jeszcze zmienić. Dokładną lokalizację poznamy w przyszłym roku, natomiast na ten moment pewne jest jedynie to, że będzie ona produkować baterie liniowo-jonowe oraz samochody elektryczne. Możliwe jest również to, że plany firmy Tesla wcale nie skończą się na jednym projekcie i w przyszłości w Europie zaczną powstawać kolejne fabryki.

 

Gigantyczna fabryka Tesli takze w Europie

Fot: autoworldnews.com

Nowa gigantyczna fabryka  ma być odbiciem amerykańskiego pierwowzoru, co za tym idzie będzie ona węglowo neutralna i niezbędną jej energię do bieżącego działania będzie wytwarzać samodzielnie, stawiając tylko i wyłącznie na jej odnawialne źródła. Jak wiadomo fabryka firmy Tesla Motors jest największą na świecie fabryką automatów, ale czy jej powierzchnia po raz kolejny sięgnie ponad miliona metrów kwadratowych? Tego jeszcze nie wiemy.

 

Z korzyścią dla regiony i klientów

 

Z roku na rok popyt na samochody elektryczne jest coraz większy i właśnie stąd wynikają działania Elona Muska, gdyż produkcja takich pojazdów ma w 2018 wzrosnąć już do 500-600 tysięcy sztuk rocznie, a w 2020 tysiące prawdopodobnie zamieniamy na miliony. Powstanie nowej gigafabryki w Europie i dołączy do produkcji, znacznie odciąży działający od 2012 roku zakład w USA.

 

Nowa inwestycja Tesla Motors to dla klientów wyłącznie same korzyści. Budowa kolejnego zaawansowanego zakładu produkcyjnego pozwoli na znaczne obniżenie kosztów produkcji i ceny samochodów. Nie zapominajmy również o tym, że z otwarciem nowej gigafabryki wiąże się również ogromną ilość nowych miejsc pracy, co jest wielką korzyścią dla regionu w którym ona powstanie.

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a