Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Męska Strefa
  •  
  • Finanse a małżeństwo, czyli jak nie zniszczyć związku i uniknąć kłótni o pieniądze
Finanse a małżeństwo, czyli jak nie zniszczyć związku i uniknąć kłótni o pieniądze

Mimo iż prawdziwi dżentelmeni nie poruszają tematu pieniędzy, Ty nie powinieneś mieć żadnych oporów i jak najszybciej ustalić ze swoją partnerką jak dzielicie Wasze finanse. Dzięki temu rzadziej będziecie się kłócić, a Ty zostaniesz prawdziwym dżentelmenem ratując wasz związek.

 

Badania naukowe dowodzą iż ponad 70% par zaczyna się kłócić, gdy tematem do dyskusji stają się finanse. W krajach takich jak Japonia czy Chiny tematy tego typu poruszane są już na pierwszej randce – tak twierdzi profesor psychologii na University College London (Adrian Furnham).

 

 

W kulturze polskiej raczej niechętnie wypytujemy naszego partnera o finanse, nie chodzi już o same zarobki, ale tworzymy związki, nie wiedząc nawet, czy ktoś należy do osób oszczędnych czy raczej rozrzutnych. Jak się okazuje jednym z najważniejszych symptomów zbliżającego się rozstania są właśnie kłótnie dotyczące pieniędzy. Potwierdzają to wszystkie analizy przeprowadzone na Kansas State University. Zastanawiasz się dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest niezmiernie prosta: finanse to przede wszystkim symbol dominacji, a także bezpieczeństwa.

 

1. Systematyczność

 

Wystarczy, że raz w tygodniu poświęcicie zaledwie 10-15 minut, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące waszych wydatków na kolejny 7 dni. W ten sposób Wasze finanse będą na bieżąco liczone, a co najważniejsze rozsądnie wydawane. Dzięki temu również regularnie będziecie wystawiać swoje punkty widzenia na zderzenie, nie doprowadzając w ten sposób do niepotrzebnie narastających ciśnień.

 

2. Wspólne konto

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie przynajmniej 3 rachunków, a mianowicie: dwa prywatne i jeden wspólny, na który zostają przelewane ustalone kwoty partnerskie. Dzięki temu oboje na bieżąco będziecie mieli wgląd w wasze finanse. W ten sposób skończy się ciągłe wypominanie, skąd wzięła pieniądze na nowe buty, a Ty na nową grę.

 

3. Ustalcie wpływy

 

Idealnym rozwiązaniem jest zadbanie by każde z was przelewało taki sam procent zarobków. Bez względu na to ile zarabiacie, każde z was angażuje w utrzymanie wspólnego domu taki sam procent swoich finansów np.70%. Zaletą takie rozwiązania jest nie tylko fakt iż unikniecie kłótni związanych z pieniędzmi, ale także możecie z dużo większym wyprzedzeniem zaplanować jakąś poważniejszą inwestycję.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
  • Izka

    Chyba właśnie finanse są największą zmorą każdego małżeństwa, bo jedno zarabia więcej a drugie mniej albo wydaje więcej na jakieś niepotrzebne rzeczy i awantura gotowa. My się strasznie kłóciliśmy z mężem o pieniądze, wyliczał mi jak sobie kupiłam coś nowego.. Prawie już doszło do separacji między nami.. Moja siostra zapisała nas na nagranie muzyki serca soundofsoul. I mieliśmy razem słuchać tej muzyki , by zapobiec kłótniom. Zaczęliśmy więcej rozmawiać. Teraz zliczamy wszystkie nasze wydatki i staramy się, by pieniądze nie były marnowane na zachcianki.

Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K