Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Gadżety
  •  
  • FiberFix czyli genialny następca zwykłej taśmy klejącej. Taśma o wytrzymałości stali
FiberFix czyli genialny następca zwykłej taśmy klejącej. Taśma o wytrzymałości stali

Jakiś czas temu w USA miała miejsce premiera taśmy o wytrzymałości stali, której popularność rośnie z dnia na dzień w dynamicznym tempie. FiberFix jest ponad 100 krotnie bardziej wytrzymałą wersją zwykłej taśmy klejącej. Dodatkowo swoją popularność głównie zawdzięcza nie tylko wytrzymałości, ale także uniwersalności zastosowania oraz dosyć niskiej cenie. Jak powstała taśma FiberFox?

 

 

Genialni twórcy odnoszą sukces

 

Pomysłowość oraz determinacja dwóch twórców z małego miasteczka American Fork w USA pozwoliła im odnieść naprawdę ogromny sukces. Do tej pory jeszcze nikt nie wpadł na skonstruowanie taśmy, której wytrzymałość będzie równa niemalże stali. Znajomy lekarz podpowiedział jednemu z twórców FiberFix, jak za pomocą medycznej taśmy gipsowej naprawił swojego quada.

 

Spencer Quinn wraz ze swoim kuzynem, który z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem zabrali się do pracy. Po 12 miesiącach i 50 próbach udało się zyskać finalną postać taśmy, która utworzona została z włókien szklanych oraz żywicy epoksydowej. W roku 2013 dwaj twórcy zgłosili się do programu telewizyjnego ”Shark Tank” wraz ze swoim pomysłem. Program ”Shark Tank” jest amerykańskim odpowiednikiem telewizyjnego programu ”Dragon’s Den-jak zostać milionerem”.

 

 

 

Potrzeba było dużej kwoty na inwestycję, dlatego Lori Greiner zaproponowała dwóm twórcą 120 tysięcy dolarów w zamian za 12 procent udziałów. Autorzy chwilę później skierowali swój produkt do ok. 1600 sklepów w całym USA. Taśma FiberFix bardzo szybko znalazła swoich fanów, a jej popularność wzrastała w ekstremalnym tempie, nie tylko dzięki telewizyjnej rozpoznawalności ale przede wszystkim dzięki testom, które potwierdzały skuteczność taśmy.

 

Naprawa w 10 minut

 

Aby skorzystać z taśmy FiberFix nie potrzeba instrukcji, gdyż zasady użycia są dziecinnie proste. Należy wyjąć rolkę FiberFix z opakowania, a następnie przez 5-10 namaczać w wodzie, później wystarczy owinąć wokół przedmiotu, który chcemy naprawić. Może to być dosłownie wszystko, od wnęrza ogrodowego poprzez łopatę po meble. Wiązanie następuje po ok.10 minutach, natomiast jeżeli chodzi o pełną twardość to następuje ona po upływie  doby.

 

 

Utwardzenie taśmy następuje dopiero po zetknięciu z wilgocią. Jeżeli chodzi o dokładny czas schnięcia to jest on uwarunkowany temperaturą: podwyższona przyśpiesza czas schnięcia, natomiast obniżona opóźnia, logiczne. Po związaniu FiberFix automatycznie staje się odporny na wodę, rozciąganie, uderzenia oraz skrajne temperatury (-45 do 149 stopni C). Kolejnym atutem taśmy jest możliwość szlifowania oraz malowania.

 

Stosowanie taśmy FiberFix nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać, gdyż do jej nakładania potrzebujemy rękawiczek ochronnych, a usunięcie jej bez uszkodzenia przedmiotu jest niemożliwe nawet za pomocą szlifierki ani piły łańcuchowej. Dlatego przy stosowaniu taśmy zaleca się odpowiednie planowanie oraz bezpieczeństwo. Bo nie potrzeba wielkiej wyobraźni, aby wyobrazić sobie skutki zaschnięcia się jej na skórze.

 

Kusząca cena

 

Taśmę FiberFix póki co można jedynie nabyć w największych sieciach typu Home Depot, na stronie producenta oraz na Amazonie. Pojedyncza rolka o wymiarach 2,5, 5 oraz 10cm szerokości kosztuje od 5,99 do 9,99 dolarów czyli od 24-36zł, a więc naprawdę niedrogo. Natomiast trójpak wyposażony we wszystkie rozmiary taśmy możemy dostać za ok  19,99 dolarów czyli jakieś 80zł. Taka cena za tak nietypową taśmę sprawia, że popularność FiberFix rośnie z dnia na dzień.

 

 

Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K