Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Męska Strefa
  •  
  • Jak dbać o prawidłowe nawilżenie? Czyli zimowa pielęgnacja skóry
Jak dbać o prawidłowe nawilżenie? Czyli zimowa pielęgnacja skóry

Na pewno nieraz  zdarzyło się, że ktoś z Was miał spory problem ze skórą zwłaszcza w okresie później jesieni oraz zimy. Niestety zimowe chłody sprzyjają wysuszaniu skóry, której regeneracja wcale nie jest taka łatwa i szybka jak mogłoby się wydawać. Najbardziej narażonymi osobami są jednak ludzie z naturalnie suchą skórą, gdyż w ich przypadku niska temperatura oraz silny, chłodny wiatr przynosi znacznie poważniejsze działania niż w przypadku osoby o cerze mieszanej czy chociażby tłustej. Jednak o tym, że należy dbać o skórę oraz jak to prawidłowo robić warto wiedzieć bez względu na to jaki typ cery nas cechuje.

 

 

Zmiana mydła

Jeżeli do mycia twarzy używasz mydła w kostce to od tej właśnie chwili powinieneś zmienić mydło! Mydło w kostce jest doskonałym sprzymierzeńcem w przesuszaniu skóry. Jeżeli jesteś zwolennikiem mydła to dużo lepszym wyborem będzie chociażby mydło w płynie, natomiast namawiamy Cię do korzystania ze specjalnych żeli do mycia twarzy, gdyż nie tylko nie wysuszają one skóry,  a dodatkowo ją nawilżają. Żele przeznaczone specjalnie do mycia twarzy oczyszczają skórę dogłębnie w przeciwieństwie do mydła, a dodatkowo znacznie poprawiają ogólny stan naszej skóry. Aby zapobiegać przesuszaniu i prawidłowo dbać o cerę zaleca się dodatkowo raz w tygodniu peeling, który usunie martwy naskórek.

 

 

Odpowiednie nawilżanie

Mogłoby się wydawać, że nawilżanie skóry to zdecydowanie bardziej kobieca sprawa niż męska. Nic bardziej mylnego, otóż nawilżanie jest istotne dla każdego człowieka, bez względu na płeć oraz wiek. Nie ważny jest również rodzaj Twojej cery, gdyż wystarczy dobrać do niej odpowiedni krem, ale najważniejsze jest,  aby pamiętać o regularnym albo chociażby okresowym nawilżaniu skóry, gdyż jest to naprawdę niezbędne.

 

 

Do kąpania używaj letniej wody

Kto z nas w zimowe wieczory nie marzy o gorącej kąpieli. Mimo, że gorąca woda jest znacznie przyjemniejsza to dla naszej skóry zdecydowanie jest ona mało przyjazna. Do  kąpieli najlepszą wodą jest po prostu woda letnia, która powłokę naszej skóry pozostawia w odpowiednim stopniu nawilżenia. To jest niezmiernie ważne zarówno przed wyjściem na mróz jak i po powrocie. Jeżeli jednak jesteś „ciepłolubem” i za żadne skarby świata nie chcesz rezygnować z gorącej wody to zalecany jest naprzemienny prysznic raz gorąca, raz zimna woda, taki zabieg   dodatkowo poprawi krążenie.

 

 

Balsam do ust

Jak to balsam do ust? Przecież to takie kobiece…Uspokoimy  was Panowie. Balsam do ust to nie szminka, której rzeczywiście powinniśmy unikać. Usta są niezwykle delikatne na niskie temperatury, a  w dodatku najszybciej na nie reagują. Na pewno nie raz miałeś do czynienia z suchymi, pękającymi ustami, które ostatecznie nie wyglądały estetycznie, a w dodatku zaczynały boleć. Aby temu zapobiec wystarczy kupić odpowiedni balsam do ust, który dzięki swojej tłustej konsystencji ma działanie ochronne.

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K