Jesteś tutaj :
Czy zazdrość jest groźna dla małżeństwa?

Zazdrość jest czymś normalnym, kiedy partner jest niewierny, flirtuje z kimś otwarcie lub podejmuje inne prowokacyjne działania. Rzecz jasna, takie zachowanie dowodzi, że małżeństwo jest zagrożone. Natomiast irracjonalna zazdrość, która nie ma żadnej realnej przyczyny może zniszczyć małżeństwo, które bez niej miałoby wszelkie szanse na przetrwanie. Taka zazdrość wynika zazwyczaj lęku przed utratą ukochanej osoby. U niektórych może się ona przerodzić w wszechogarniającą obsesję, niemalże chorobę.

 

Zazdrosna stroną bywa to z małżonków, które ma mniej władzy, jest bardziej zależne i często czuje się zagrożone. On lub ona boi się wówczas porzucenia. Szczególnie zazdrosne osoby mogą odczuwać obsesyjny niepokój, jeśli ich partner wróci późno z pracy albo wda się w kimś w niewinną pogawędkę na przyjęciu. Prócz obaw wywołanych swymi podejrzeniami, osoba taka może odczuwać gniew lub przygnębienie.

 

Bez względu na to, czy powody są prawdziwe, czy zmyślone, zazdrość może wpływać niszcząco na małżeństwo. Aby poznać przyczyny tych konfliktów  i jakość je złagodzić, konieczna bywa pomoc poradni małżeńskiej, a także indywidualna psychiatria.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K