Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Sport
  •  
  • Czeka Cię ciężki trening. Te produkty dodadzą Ci energii?
Czeka Cię ciężki trening. Te produkty dodadzą Ci energii?
  • Lipiec 8, 2015
  • 0 Komentarzy

Jeśli podjąłeś decyzję o treningu musisz zadbać również o odpowiednią dawkę energii, dzięki której będziesz mógł dać z siebie więcej i jednocześnie mieć większą satysfakcję. Niektórzy zapominają o tym,  jak ważne jest dla nas odpowiednie paliwo. A nic nam go  tak nie zapewni, jak odpowiednio dobrane produkty. Przygotowaliśmy listę produktów, które powinny się znaleźć w Twoim jadłospisie, szczególnie jeśli masz w planach wzmożoną aktywność fizyczną.

 

1. Węglowodany. Zaskoczony? To właśnie one stanowią podstawowe źródło energii dla naszego organizmu. Wiele znanych diet zaleca usunięcie z jadłospisu żywności obfitującej w te związki chemiczne, gdyż obwinia się je nadwagę i otyłość. W rzeczywistości stanowią one nieodzowny element racjonalnej diety. Tendencji do tycia można doszukiwać się przy spożywaniu jednie dużej ilości węglowodanów prostych, taki jak białe pieczywo, makarony, cukier, słodycze. Jeśli na obiad zaserwujesz sobie talerz ulubionego spaghetti z makaronem pełnoziarnistym nic Ci nie grozi. Jeśli ćwiczysz musisz zadbać o odpowiednią dawkę węglowodanów w diecie. W przeciwnym razie nie będziesz miał siły na ćwiczenia.

pasta-666420_1280

2. Brązowy ryż . Jeśli masz wybór zawsze stawiaj na brązowy ryż. W przeciwieństwie do białego, zawiera zdecydowanie więcej witamin i składników mineralnych. Spożywając go zapewnisz sobie energię na długi czas. Pamiętaj, ze ryż zawiera dużo błonnika, który reguluje pracę  układu pokarmowego.

 

Brązowy ryż

 

3. Słodkie ziemniaki (Bataty) . Nie dość, że są przepyszne i zdrowie to jeszcze stanowią idealną alternatywę dla zwykłych ziemniaków, które zazwyczaj jemy na co dzień. Bataty są źródłem korzystnych węglowodanów złożonych. Cechuje ich niski indeks glikemiczny, a to z kolei sprzyja odchudzaniu. Poza tym stanowią cenne źródło witaminy A oraz C, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

bataty

 

4.Miód. O pozytywnych właściwościach miodu nikogo nie trzeba przekonywać. To nie tylko lekarstwo, gdy jesteśmy chorzy, ale i skarbnica cukrów naturalnych, witamin oraz składnikow mineralnych. Stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłego cukru. Możesz dodać go do musli, herbaty, kanapek czy marynat. Zamiłowanie nie do miodu nie zrobi z Ciebie od razu Kubusia Puchatka.

 

honey-352205_1280

5. Owoce . Niezależnie czy trenujesz, czy nie w Twojej codziennej diecie powinny znaleźć się owoce. Zawierają w sobie potrzebne organizmowi witaminy i mikroelementy. Należy zaznaczyć, że nasz organizm bardzo szybko czepie energię z owoców. Spożywanie tej grupy żywności to idealny sposób na uzyskanie energii potrzebnej do treningu.

 

owoce

6. Banany. Adam Małysz reklamował bułkę z bananem i jeśli chodzie o banany to miał rację. Banan powinien stanowić ważny element diety każdego sportowca. Zawiera naturalne cukry, które organizm szybko przekształca na energię. Poza tym ma w sobie dużo potasu, a to ważny składnik mięśni szkieletowych .

banany

7. Warzywa  zawierają w sobie cenne dla naszego organizmu węglowodany, ale również białka. Chodzi tutaj głównie o rośliny  strączkowe, takie  jak fasola, ciecierzyca, bób, czy soczewica. To one zapewniają organizmowi odpowiednią dawkę energii, a jednocześnie korzystnie działają na odbudowę mięśni, ze względu na zawarte w nich białko.

warzywa

 

8. Migdały również stanowią cenne źródło białka i korzystnych da naszego organizmu kwasów tłuszczowych. Poprawiają pamięć i stanowią idealną przekąsek miedzy posiłkami.

migadały

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a