Jesteś tutaj :
Czego powinien wstydzić się dorosły mężczyzna?

Dorosłość oprócz tego, że udostępnia nam pewne przywileje to jednak do czegoś nas zobowiązuje. Przede wszystkim należy zrezygnować z niektórych rzeczy, które niegdyś robiliśmy oraz pewnych zachowań,  które uchodziły nam na sucho w pewnym wieku. Witamy w świecie dorosłych, tu nic nie uchodzi na sucho…

 

1.Zabawna skrzynka pocztowa

Wiadomo,  iż każdy ma swój własny próg śmieszności, dlatego tym bardziej powinniśmy uważać z wybieraniem nazwy użytkownika na jakimkolwiek portalu. Poczta ma to do siebie, ze używamy jej praktycznie wszędzie i mnóstwo ludzi kontaktuje się z nami właśnie za jej pomocą. Podając nazwę typu możeszminaskoczyc, chceszwryj czy gitarasiema automatycznie jesteśmy wykreśleni z grona poważnych osób.

 

 

2. Pełen luz, chill i bycie cool/młodzieżowe odzywki

Wypływające z ust ”elo ziom” albo ‚‚pełen chill”‚gitara siema” są akceptowane tylko i wyłącznie  jeżeli jesteś nastolatkiem. Kiedy wypowiada je ktoś w Twoim wieku podjeżdża to już lekką żenadą, nieprawdaż? Nie oznacza to oczywiście, że masz się zaraz stawać prawdziwym Polakiem z krwi i kości, którego każde zdanie zawiera przynajmniej dwie kurwy.  Nie oto tutaj chodzi. Wystarczy, że dopasujesz swój język odpowiednio do wieku oraz okoliczności.

 

 

3. Niezniszczalne dżinsy i ulubiona T-shirt

Dżinsy są jak najbardziej w porządku, T-shirt również (o ile nie zawiera głupkowatych napisów w stylu ”instruktor seksu” lub ”król imprezy”) do tego wszystkiego trampki i mamy strój na co dzień. Jednak czy aby na pewno to odpowiedni strój na wigilię,  czy rozmowę kwalifikacyjną? Nie uważasz, że nadszedł już ten czas,  by wyrażać swoją osobowość w trochę bardziej wyszukanym stylu?

 

 

4. Wierzenie w przesądy

Wciąż łapiesz się za guzik na widok kominiarza, a na widok lecących ptaków krzyczysz ”to nie moje wesele”? To chyba nie świadczy dobrze o Twojej dojrzałości, co? Najwyższa pora dorosnąć i przestać na poważnie traktować wszystkie tego typu przesądy. Wyrosłeś z mikołaja? To dlaczego tak ciężko wyrosnąć Ci z tego, że kominiarz naprawdę nie ma nic wspólnego z powodzeniem życiowym?

 

 

5. Głupie zakłady z kolegami

Te naprawdę głupie,  ale bynajmniej trochę śmieszne trafiają do księgi Nagród Darwina, niestety uczestnicy stawiają na popularność kosztem życia i nagród już nigdy nie odbierają. Natomiast Twoje zakłady z kumplami o ilość wypitego piwa,  czy kto pierwszy prześpi się z Panią z recepcji czynią Cię nie dzieckiem, ale upośledzonym umysłowo gorylem, a może i nawet gorzej.

 

 

6. Brudne buty

Chyba nie ma potrzeby odpowiadania na głupie pytanie w stylu ”dlaczego?”.  Na tym polega higiena osobista, nie ma nic gorszego od bycia brudnym i śmierdzącym. Dlaczego myjesz się codziennie skoro na nogi zakładasz brudne buty? Ma to w ogóle jakiś sens?  Pamiętaj, że dbanie o higienę to podstawa.

 

 

7. Nie lubię konsekwencji

O ile dziecku można czasem odpuścić, gdyż nie rozumie ono związku między przyczyną a skutkiem to Tobie odpuścić nie można. Dorosły człowiek musi ponosić konsekwencje i nikogo nie obchodzi czy je lubisz czy nie. Każda podjęta przez Ciebie decyzja niesie za sobą pewne skutki, dlatego zanim zaczniesz romans z żoną szefa zastanów się nie dwa a dziesięć razy.

 

 

 

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K