Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Kobiety
  •  
  • Co pośladki mówią na temat jej zdrowia?
Co pośladki mówią na temat jej zdrowia?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że pośladki są trendy, do tego stopnia, że udało im się wygrać z piersiami. Jakkolwiek by to nie brzmiało… To jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że kształt  pośladków  może być ostrzeżeniem przed groźnymi chorobami. Wytężamy wzrok i sprawdzamy. Kontakt wzrokowy przy takiej diagnostyce  jest niezbędny.

 

Nie od dziś wiadomo, że z kształtu pośladków można wiele wyczytać, chociażby charakter człowieka. Dziedzina która zajmuje się tym obszarem badawczym to rumpologia. Staje się coraz  bardziej popularna, a ekspertów jak się domyślacie ciągle przybywa. Mało jednak osób wie, że ułożenie pośladków może informować o potencjalnych problemach zdrowotnych, na przykład z sercem. Genetyczne uwarunkowania mają bardzo duży wpływ na kształt naszej sylwetki. Pupę możemy również modelować za pomocą ćwiczeń, jednak całkowicie nie uda nam się zmienić jej naturalnej struktury. Poznaj najpopularniejsze kształty pośladków i zobacz przed jakimi chorobami, mogą one nas ostrzegać!

 Pupa Kwadratowa

 

pupa kwadratowa Fot: Better But Challenge

Zbyt duża ilość tkani tłuszczowej bywa bardzo groźna, szczególnie w okolicy najważniejszych narządów, takich jak serce. Pełne i krągłe pośladki zmniejszą ryzyko pojawienia się podwyższonego cholesterolu. Jednocześnie sprzyjają produkcji hormonów, odpowiedzialnych za zarządzanie węglowodanami. Pupa w kształcie litery H może być dowodem na to, ze organizm przyjmuje duże dawki kwasu omega -3, a ten poprawia pracę mózgu. Dlatego nadmiar tłuszczu akurat w tej części ciała nikomu nie szkodzi, a tym samym może mieć zbawienny wpływ na pracę innych narządów.

 

Pupa Okrągła

pupa okragla

Fot: Better But Challenge

Posiadaczki okrągłych pośladków nie mają powodów do zmartwień, z łatwością mogą pracować nad figurą. Tłuszcz odkłada się głównie w górnych partiach tej części ciała, a te bardzo łatwo jest ukształtować najprostszymi ćwiczeniami. Jeśli mimo wykonywanych ćwiczeń, pośladki sprawiają wrażenie „opadłych” może to być ostrzeżenie przed problemami mięśniowymi.

Pupa  w kształcie serca

 

pupa w ksztalcie serca

Fot: Better But Challenge

 

Głównie starsze kobiety są posiadaczkami pośladków w tym kształcie. Jest to związane ze zmniejszoną ilością estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. Zbyt mała ilość tych hormonów może doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania, a nawet niepłodności!

 

Pupa Trójkątna

pupa trojkatna

Fot: Better But Challenge

 

Tłuszcz odkładający się w wyższych partiach ciała, jak to w przypadku kobiet z pośladkami w kształcie litery V bywa niebezpieczny, może stać się nawet przyczyną zawału! Jeśli zauważmy, że któraś z pań ma takie pośladki,  warto delikatnie zasugerować jej ćwiczenia, jeśli one nie zadziałają powinno się sprawdzić pracę hormonów.

 

Jak analiza pośladków w kontekście zdrowia wygląda w męskim świecie? Otóż naukowcy twierdzą, że ta strefa jest już bardziej złożona. Męskie pupy różnią się od siebie bardziej niż kobiece. Należy jednak pamiętać, że pupa podobnie jak inne części naszego ciała może sygnalizować, że coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie. Hemoroidy dotykają, co drugiego mężczyznę na świecie, dlatego warto profilaktycznie robić badania, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Oto kampania społeczna która o tym przypomina.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a