Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Męska Strefa
  •  
  • ”Beardimation” – pierwszy na świecie film na temat męskiego zarostu wyprodukowany przez markę Braun
”Beardimation” – pierwszy na świecie film na temat męskiego zarostu wyprodukowany przez markę Braun

Film pt. ”Beardimation” jest dziełem marki Braun, które zostało aż czterokrotnie nagrodzone Oscarem. Film powstał w technologii poklatkowej (stop-motion) i jest pierwszym na świecie filmem na temat męskiego zarostu wykonanym i przedstawionym w taki sposób.

 

Beardimation w piękny sposób przedstawia nam kształty, wzory oraz projekty, które zostały stworzone na twarzach, głowach czy nawet klatkach piersiowych u ponad 70 bohaterów filmu, jednocześnie zabierając nas w niesamowitą podróż po męskim świecie. Historia ich zarostu nie jest przypadkowa i została przedstawiona z niesamowitą precyzją i kreatywnością. Film również nie powstał z przypadku, został stworzony z okazji premiery nowych urządzeń Braun Styling, które służą właśnie do stylizacji męskiego zarostu.

594770

W filmie Beardimation mamy rzadką okazję aby zobaczyć skomplikowane i misterne wzory, które zostały stworzone na ciałach bohaterów przez samego Chrisa Fostera. Dla tych, którzy nie mają pojęcia kim on jest wyjaśniamy, że  Chris Foster jest jednym z czołowych męskich fryzjerów na całym świecie. Jednak co się okazało technologia w której został wyprodukowany film (poklatkowa) była dla niego sporym wyzwaniem, jak sam wspomniał: „Podczas kręcenia ujęć precyzja była najważniejsza. Na przygotowanie wszystkich projektów mieliśmy bardzo mało czasu, a przecież musieliśmy być pewni, że odpowiedni wygląd zostanie osiągnięty za pierwszym razem. Jeśli popełniłbym błąd, nie było szansy, aby go naprawić. Jeszcze nigdy nie czułem, że tak wiele zależy właśnie ode mnie”.

 

Podczas robienia zdjęć i przygotowywania filmu ten światowej klasy fryzjer stylizował włosy oraz zarost ponad 70 mężczyzn,  używając w tym celu specjalnych  urządzeń do stylizacji od marki Braun. Projekt Beardimation nie był tylko wyzwaniem dla samego Chrisa Fostera,  ale także sporą trudność sprawił zespołowi Aardman Animations. Reżyser filmu, którym jest Will Studd skomentował całe powstanie tego niesamowitego i przykuwającego uwagę materiału: „To pierwszy raz, gdy pracowaliśmy z materiałem jakim jest ludzka broda. Z tego powodu musieliśmy podjąć wiele obserwacji, związanych z jej gęstością, grubością włosów i sposobem ich wzrostu. To także pierwszy raz, gdy zmieniliśmy wygląd naszych aktorów poprzez golenie, co okazało się dość intymnym przeżyciem.”

 

 

 

Muzyka do filmu została przygotowana przez światowej sławy artystę muzyki elektronicznej – Gramatik.

 

W filmie udział wzięli nieprzypadkowi modele,  a mianowicie Andrea Hamman, Chris John Millington i Luke Ditella, których fryzury rozpoznawane są na całym świecie oraz każdego dnia obserwowane przez tysiące mężczyzn na różnych portalach społecznościowych.

Urządzenia do stylizacji od marki Braun, które zostały użyte w filmie dostępne są w Polsce od kwietnia tego roku. W skład tej serii wchodzi aż 18 produktów. Jeżeli więc szukasz trafnego prezentu dla mężczyzny śmiało masz w czym wybierać, na pewno któreś z pośród 18 urządzeń przyda się Twojemu partnerowi/tacie/dziadkowi czy też bratu.

 

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Trenuj jak Marcin Gortat

 
Trenuj jak Marcin Gortat
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K