Jesteś tutaj :
  • Home
  •  
  • Rzeźba
  •  
  • Aerobiczna 6 Weidera, a praca naszego kręgosłupa. Czy trening A6W rzeczywiście obciąża i niszczy kręgosłup?
Aerobiczna 6 Weidera, a praca naszego kręgosłupa. Czy trening A6W rzeczywiście obciąża i niszczy kręgosłup?

Aerobiczna 6 Weidera czyli jak w prosty sposób zniszczyć sobie kręgosłup. Ten legendarny trening miał sprawić, że raz na zawsze pożegnamy się z kompleksami dotyczącymi naszej sylwetki. Jednak prawda jest taka, że dopiero po wykonaniu A6W zaczną się prawdziwe kłopoty. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez najsilniejszych leków przeciwbólowych.

 

fot: menshealth.pl

Niestety Aerobiczna 6 Weidera od wielu lat cieszy się niezmiernie wielką popularnością, która z roku na rok przyciąga coraz młodszych internautów marzących o transformacji bojlera w kamienny sześciopak.

 

 

Najwięcej amatorów sportu jest tuż przed okresem wakacyjnym. Ekspresowe rezultaty kuszą do tego stopnia, że niestety zapominają o zdrowym rozsądku i z dnia na dzień zaczynają katować swoje mięśnia brzucha wysiłkiem na który nie są one przygotowane w żaden sposób.

 

 

Badania dowodzą, że 9 na 10 dorosłych osób narzeka na bóle kręgosłupa, a dokładniej odcinka lędźwiowego i szyjnego. Większość z nas spędza po kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej nie zdając sobie nawet sprawy z tego jak mocno obciążony jest nasz kręgosłup już wtedy. Dodajmy do tego jeszcze trening A6W i uszkodzenia krążków międzykręgowych murowane.

 

 

Aerobiczna 6 Weidera – rezultaty: Wszyscy trenujący wobec planu z całą pewnością mogą spodziewać się pogłębienia dysproporcji między siłą mięśni brzucha a mięśni głębokich grzbietu.

 

 

Jednak nie jesteśmy bezsilni i możemy temu przeciwdziałać, wzmacniając mięśnie antagonistyczne (gorset mięśniowy tułowia). Ćwiczenia wykonywane w zwisie sprawią, że przestrzenie międzykręgowe rozciągną się mając tym samym zbawienny wpływ na cały kręgosłup.

 

 

Dobra rada: Zwykłe, staromodne i zapomniane przez wszystkich brzuszki sprawią, że Twoje mięśnie brzucha się wzmocnią. Należy jednak pamiętać,  by nie izolować konkretnych grup mięśni i wprawić w ruch całe nasze ciało poprzez ćwiczenia wielowarstwowe. Kluczem do sukcesu jest również zbilansowana dieta, a efekty przyjdą szybciej niż Ci się wydaje.

 

 

Wspinaczka pozioma 2 x 60

 

Przyjmij pozycję wyjściową pompki, a następnie napnij korpus. Prawe kolano przyciągnij do klatki piersiowej, dostawiając tym samym stopę na podłogę. Cały ruch należy powtórzyć drugą nogą.

 

Deska 2 x max

 

Przyjmij pozycję podpierając się na przedramionach. Stopy rozstaw na szerokości bioder. Widok ciała z boku powinien być prosty. Mięśnie korpusu i pośladków napnij najbardziej jak to możliwej i trzymaj.

 

Unoszenie nóg w zwisie 2 x 15

 

Drążek złap nachwytem na szerokość swoich barków. Teraz zajmij się stabilizacją sylwetki. Kiedy jest ona już ustabilizowana możesz unieść proste nogi tak,  by znalazły się w pozycji równoległej do podłoża. Powoli zacznij opuszczać.

 

Wycieraczka 2 x 15

 

Proste nogi unieś do tego stopnia,  by znalazły się w pozycji równoległej do podłoża. Przełóż je najpierw w lewo, a później w prawo imitując tym samym działanie wycieraczki.

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE
Najnowsze Artykuły
Znajdziesz nas na:
Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K

Auta z duszą: Mercedes-Benz 770K